Arkiverad tråd – read-only.
Hittade en fin sida med många inspirationsgivande akvarium, säkert någon som är intresserad av att kolla!
http://www.akwarium.org/galerie.php?ID_GALERIA=26
Bild 16 är min favorit, kolla gärna runt på sidan där finns flera bilder.
Phuh!! Ja 16 var... Poetiskt!!
Jag förstår inte språket. Polska?
Ja det är polska... Men akvariumen är både från Holland, Poland, Ukraina, Portugal, Japan bland annat. Nummer 16 är ifrån Korea.
Är nyfiken på det gräsliknande längst till höger. Är det nålgräs kanske?
Det var mycket nice tycker jag! Bra sida också! :) Ska sno lite idéer ifrån den tror jag :D
Klurar lite över bild 16 bara. Hur gör man för att det inte ska växa igen i mitten där? Kör de med något annat material där? Eller får man helt enkelt ansa det så det blir snyggt?
Hur gör man för att det inte ska växa igen i mitten där? Kör de med något annat material där? Eller får man helt enkelt ansa det så det blir snyggt?
Har hört att riccia-nördar är nere och klipper och donar nästan dagligen.
Så det är väl inte omöjligt att det är ansat för att bli så.
Ser ut som om någon polack scannat in de högst placerade bidragen i ADA International Aquatic Plants Layout Contest 2005 från boken med alla bidragen.
Byt ut GALERIA=26 till t ex GALERIA=25 osv så hittar ni fler kar. Det verkar finnas många gallerier från olika utställningar o tävlingar.
Jepp helt korrekt där finns hur mycket som helst. Jag tog "galleri 26" på grund av bild 16 där. :)
Kolla även på www.aquariumdesigngroup.com Och sen klicka er fram till deras galleri. Brutalt snygga kar där med.