palett info?

#1 - 11 augusti 2005 11:06
hej köpte 2 paletter idag ca 12.30 och har läst om dom här på zoopet men skulle villja vetta mer om tillxempel inredning yngel (hur länge yngelena ska vara med föräldrarna o mer) =) =)
#2 - 12 augusti 2005 11:15
läs på bibban....(i böcker asså)

det gjorde ja....
#3 - 12 augusti 2005 11:30
det här ska du ju tareda på innan du skaffar dom dar palettcikliderna...du ska inte tro att vi kan svara på alllllt
#4 - 15 augusti 2005 14:48
Med förlov sagt tycker jag att de tidigare svaren var en aning tykna. Kanske man inte ska förvänta sig annat av småkidsen, men det kan ju vara bra att veta till en annan gång att sån't beteende inte direkt ger några stjärnor i kanten.

Tyvärr kan jag inte hjälpa till med så mycket. De vill ha gömställen där de kan lägga sin rom, och vakta ynglen utvecklats. Såg i en senare tråd att en nylonstrumpa över filtret kan vara en god idé för att rädda ynglen.
onlyme
#5 - 15 augusti 2005 15:20
[QUOTE=Guppy_Thorsell]hej köpte 2 paletter idag ca 12.30 och har läst om dom här på zoopet men skulle villja vetta mer om tillxempel inredning yngel (hur länge yngelena ska vara med föräldrarna o mer) =) =)[/QUOTE]

Ta och kolla på denna länk
http://www.klaras.se/palett.htm
Där har du lite info om palettcikliden:)











Annons