Nån som lyckas handla av PWSS?

#1 - 1 april 2004 08:43
Nu har jag två gånger på fyra veckor beställt stuff från PWSS utan att få nån orderbekräftelse.

Funkar deras web-beställnings-formulär alls?

Eller är meningen att jag skall betala 1200:- i förskott utan att ens veta om ordern kommit fram?
#2 - 1 april 2004 08:48
Ring istället, de bugger ju om så det är lättast att ta det i telefonen! eller mail med sändningbekräftelse! jag har alltid fått snabba svar och leveranser annars så det kan väl vara tillfälliga problem i samband med flytten!
#3 - 1 april 2004 12:15
Jag beställde i slutet på förra veckan... fick svar direkt. Men om dom har någon automatisk funktion för det vet jag inte... Har däremot inte fått grejorna som dom lovade skulle komma i början på veckan. Mailade ang detta i går och har inte fått något svar, så dom har nog fullt flyttstrul just nu...Så nu har man ett tomt Eheim 2250 som inte går att använda eftersom filtermaterialet inte kommer... *morr*
#4 - 1 april 2004 12:17
Måste tillägga att när jag handlat där tidigare har allt funkat klockrent...
#5 - 1 april 2004 12:30
Då jag beställde nytt grus å grotta å lite annat så fick jag bekräftelse klockrent å leverans kom på utsatt datum. Jag kommer att beställa mer därifrån då det blir behov av det.
#6 - 1 april 2004 13:09
Ring till dom så fixar det sig på ett kick!
Har gjort flera affärer med dom utan minsta lilla problem.


#7 - 1 april 2004 13:42
Jag har handlat av PWSS, men rignde då eftersom jag hade lite frågor ang min beställning.
Fick ett mycket trevligt bemötande och fick en felfri leverans....

Det står ju på deras hemsida att de flyttar, så det kanske inte fungerar felfritt under denna period.
#8 - 1 april 2004 14:11
Precis som flera sagt - de flyttar och det kan bli strul. Jag beställer där ofta och har aldrig haft strul. Min senaste beställning gjordes den 8/3, panikbeställde jag en filtermatta och hade den i postlådan den 10/3... med faktura. Det är service det!
#9 - 1 april 2004 14:23
För mig har allt fungerat 100% felfritt med PWSS, de är dessutom extremt trevliga, jag kommer absolut handla där igen!!

Ang. autosvar så har de inget, de svarar alla mail "för hand". Därför kan det ta lite tid just nu kan jag tänka mig, eftersom de flyttar..

Martin
#10 - 1 april 2004 16:04
Hej! för mig gick allt bra. fick den inom 3 dagar.











Annons