"Vacker algätare från sydamerika
som kan bli relativt stor men då
i större akvarium."
Det står ju faktiskt att den kan bli stor. Sen så upplever iaf jag att man ofta blir informerad om när man köper fisk som blir stor, sen är det ju faktiskt upp till kunden om den nu vill köpa en 40cm fisk till ett 200liters t.ex. Som säljare kan man inte direkt neka kunden ett köp, du kan avråda men inte neka - då lär kunden vända sig någon annanstans.
//C
Jodå, jag är läskunnig jag med. Texten är egentligen oantastlig, men ....................borde man dvs vi akvarister, inte kunna hoppas på att en stor kedja, skulle kunna informera tydligt och på ett bra sätt, istället för som redan gjorts i deras webtidning?
Hur många är det som sitter på 720+ akvarium egentligen?
Jag kan förresten tillägga att innan jag skapade den här tråden, så messade jag Djurmagasinet.
Jag har redan fått svar. Jag lägger inte ut det här, men det går ut på att de vill annonsera ut ett brett sortiment och att de har kunnig personal som kan informera.