Vet inte om detta någon gång har tagits upp (hittade inga trådar dock), i så fall vill jag iaf instämma attt jag också tycker det är en bra idé! :)
Sitter för tillfället och planerar lite invånare i mitt malawikar. Och nu får jag göra som så att de arter jag hittar som jag tycker är intressanta får jag skriva ner namn + de viktigaste om dem (foder, kompisar, icke kompisar, revir, m.m. , m.m.) på ett papper vid sidan om. Kom då att tänka på något som man kan göra på en del köpsajter, nämligen att lägga intressanta artiklar i en "jämför lista" där man kan samla på sig ett gäng artiklar och sedan få upp de på en sida tillsammans med tekniska fakta och dylikt.
Tänk att kunna göra det med fiskar eller växter här på zoopet, då hade man kunna befolka sitt framtida kar virtuellt och sedan snabbt och enkelt kolla så att alla krav osv överensstämmer med varandra.
Jag förstår om det är ett ganska stort projekt att ordna, men det kanske kan vara en framtida idé om man vill fortsätta utveckla sidan i samma positiva riktning. Kanske ytterligare en Gold förmån?
/Kalle
