döttsfall...

#1 - 8 juli 2002 19:21
en av mina svärdbärare dog låg på botten färglös idag, han blev lite mager såg det ut som men jag vet inte har inte sett nått annat, har jag gjort nått fel? det enda jag kan komma på är att jag kanske inte matar dom tillräckligt en gång om dagen som mycket som jag uppskattar att det ska va e lite knepickigt det där, såg oxå en av mina blodtetra som såg lite blek o slapp ut nu, e det nått fel eller bara nått som händer??

#2 - 8 juli 2002 20:37
Vad har du för temperatur i akvariet och hur länge ar det tänt?
De ska klara sig på att få mat en gång om dagen. Fiskar är rätt svåra att svälta ihjäl.
Skriv gärna något om dig själv på profilen<img src=extra_smiley_apple.gif border=0 align=middle>

#3 - 9 juli 2002 11:08
om jag ska vara ärlig så vet jag inte hur man gå o ändrar sin profil haha så allt e ju tomt där tills jag kommer på hur man gör hahaha...! men då måste du oxå lova att gå dit o läsa oxå <img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>

Kjell Fohrman
Administrator
#4 - 9 juli 2002 11:23
Hej,
Man ändrar på profilen genom att man klickar på "Profil" ovan till vänster och sedan på "Skicka" i rutan med användarnamn och lösenord. Då kommer du in på din profil och kan ändra eller lägga till.
Akvaristiska hälsningar
Kjell

#5 - 9 juli 2002 13:17
Jag lovar och svär på att jag ska gå in och kolla på profilen vad där står. Tycker att det är väldigt intressant faktiskt.
Till alla er andra som inte har skrivit något om sig själva: GÖR DET.

#6 - 9 juli 2002 18:41
nuuu jag klara det hahaha har skrivit lite nu <img src=extra_smiley_jump2.gif border=0 align=middle>

#7 - 9 juli 2002 22:56
Trevligt att få veta lite mer om dig och dina akvarier. Hade du de där fiskarna i 112 liters akvariet?












Annons