Bild/avatar

#1 - 30 december 2005 21:16
Hej! kan nån hjälpa mig. Jag skulle verkligen vilja lägga in en bild i min profil på min Nicholsihane - men hur gör man...ledsen men jag har försökt läsa och fattar inte! mvh/ joe
Kjell Fohrman
Administrator
#2 - 30 december 2005 21:21
Att lägga upp en avatarbild är en av förmånerna för Gold-medlemmarna.
#3 - 30 december 2005 21:25
Jag förstår! Tack för snabbt svar - kan du Kjell lika snabbt besvara frågan om var man kan finna Anton Lambojs bok o´m Västafrikanska ciklider som du skerv om häromsistens. (och ev. pris?! samt språk den är skriven på!)Jag lovar besöka ciklidutställningen!

mvh /joe
Kjell Fohrman
Administrator
#4 - 30 december 2005 21:42
Boken är på engelska och den är väldigt bra.

De andra frågorna är svårare att svara på eftersom jag faktiskt inte ens vet var jag köpte min eller vad jag betalade för den.
Den finns på www.amazon.com för 80 USD, men jag tror dock inte att det var där jag köpte den även om jag "fick" en rejäl låda med akvarieböcker därifrån för någon månad sen.
#5 - 30 december 2005 22:07
Tack för hjälp - vi syns i Göteborg/ joe
#6 - 30 december 2005 22:14
Jag håller med Kjell, Lambojs bok är mycket bra. Det finns en utförlig recension av den i Ciklidbladet 2/2005.











Annons