Har plötsligt dina Gold-medlemsfunktioner försvunnit så beror det helt enkelt på att du inte förnyat din medlemsavgift (för de som är goldmedlemmar står sista datum angivet uppe till höger i profilen).
Fakturan mailas ut till alla i god tid innan datumet går ut. Har du inte fått en sådan faktura kan det bero på att du ändrat din e-postadress sedan du registerade dig, eller att din e-post brevlåda var full, att mailet går till en gammal e-postadress som du inte använder längre etc. etc.
Vissa av dessa mail studsar tillbaka till oss (en lista på sådana följer nedan) medan andra bara försvinner ut i cyberrymden.
Om vi får in din betalning inom några dagar efter att du blivit "nedgraderad" så graderar vi helt enkelt bara upp dig igen.
Men dröjer det längre eller om du förlagt din faktura får du göra en ny Goldanmälan - anmälan görs här
Gamla goldfunktioner som dagbok, ditt fotoarkiv etc. ligger under tiden kvar orört för de som inte längre är goldisar (du kommer dock inte längre åt dom). Om du skulle välja att återigen bli goldis är det bara att då fortsätta där du var när du avbröt ditt goldmedlemskap. Det som har försvunnit är dock avataren - den får du lägga in på nytt.
Det var ju den 1/3 förra året som vi startade med godmedlemskap och uppåt 250 var ju med redan medan från början och sedan blev vi nära 600 det första året vilket måste betraktas som mycket bra. Nu försvinner ju ganska naturligt en hel del men i gengäld anmäler det sig också en hel del nya hela tiden så vår förhoppning är att vi även under Gold-år 2 skall kunna nå upp till 600. Vi får se.
E-post till nedanstående har studsat (några av er har redan hunnit meddela ny epost adress)
Per
S_sund
Quartex
Pleaze
Black_666
Ex Libris
Race
C
Ave
johanp
Nils
MAUAND
Micman
