2 akvarium

#1 - 25 januari 2013 07:15
2 kar är vad jag har nu. Ett med 2st Axolotler som har hunnit bli 7 år och ett 500l med blandad kompott. Där är jag mest förtjust i mina malar L026 och L333.
Blir inte så ofta jag fotar fiskarna nu för en av mina blixtar har gått sönder så bilderna blir inte riktigt som jag vill ha dem.

Annars går tiden mycket åt mina 6 borzoier, det är nästan ett heltidsjobb men ett kul sådant. Nu sätter snart Lure-coursing säsongen igång igen, första tävlingen är i april i Sjöbo så nu får jag börja konditionsträna hundarna:) På vintrarna är det så mörkt på kvällarna så det blir mest på helgerna de kan träna. Men nu ljusnar det dag för dag tack o lov:) så det blir iväg på vardagskvällarna också. Bra både för mig o hundarna.[ATTACH=CONFIG]59544[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]59545[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]59546[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]59547[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]59548[/ATTACH]
#2 - 25 januari 2013 20:24
Uj... 6st stora "spring i benen" vovvar.... Måste vara full rulle hela tiden? :D Undra vad som vart på den där pinnen som luktade så gott. Fina bilder du tagit!
#3 - 25 januari 2013 21:05
[QUOTE=C.Ciklid;bt35146]Uj... 6st stora "spring i benen" vovvar.... Måste vara full rulle hela tiden? :D Undra vad som vart på den där pinnen som luktade så gott. Fina bilder du tagit![/QUOTE]

Tack. Det är en otroligt härlig ras, får de springa av sig är de hur lugna som helst. Att ha många borzoier är inget problem de gillar att vara många o inga större gruff innan de hittat sin plats i flocken dvs mina har inte bråkat en ända gång. Men att springa lösa o jaga trasan i Lc är livet tycker de. Trädet de tuggar på är så skamfilat nu:) kliar väl i valptändena o grenar är goa att tugga på då:)
Kjell Fohrman
Administrator
#4 - 1 februari 2013 15:02
Lycka till med Lure-coursing säsongen:p

Och en del tycker att akvaristiken innehåller en del knepiga termer - uppenbarligen finns det fler "branscher" som också har det:D
#5 - 14 februari 2013 19:05
[QUOTE=Kjell Fohrman;bt35154]Lycka till med Lure-coursing säsongen:p

Och en del tycker att akvaristiken innehåller en del knepiga termer - uppenbarligen finns det fler "branscher" som också har det:D[/QUOTE]


Tack Kjell:)











Annons