MaxRobban skrev:
Trevligt att få ta del av din start... man ska aldrig ge upp, låter som du trivs riktigt bra som akvarist. Ser att du bor i Hässelby och då har du nära till flera butiker också med bra utbud. Har du tankar om att skaffa ngn Dvärgciklid som sällskap ?



Lycka till



Robban

Har nog varit runt i de flesta butiker i närheten som har fisk. Känner mest förtroende för Akvarielagret och Vinsta Zoo. Tycker också att det är en del dumt prat hos en del butiker - lite som den som läst rubrikerna i en halv akvariebok och sedan uttalar sig som varande expert, med väldigt totalitära och oomkullrunkeliga fakta.

Funderar på antingen fjärilsciklid eller kakaduaciklid, men vill ta det lite lugnt med belastningen och se att allt funkar innan jag vräker på för mycket.
/R