Såhär har det blivit till slut. Nu TROR jag att jag är nöjd. *ler*
Ett extra innerfilter är provisoriskt nedsatt för att sätta lite spurt på vattnet - vi har fått en doppvärmare (lite för klen, men nu under sommaren vill jag bara ha jämn temp. Det blir kallt i lägenheten när jag har öppet korsdrag om nätterna)
[ATTACH]36091[/ATTACH]
Och jag har nog givit upp hoppet om rödzebrorna då killarna med koll försäkrat mig om att det här är en rätt klen Aulonocara - så jag har satt ut förfrågningar om hur det kan passa med golden.
De är söta, lättsamma fiskar. Jag gillar dem - och en munruvande hona har redan fått flytta från arbetskaret för att, föhoppningsvis, spotta i den här burken istället.
Hon känner sig förmodligen lite ensam, men verkar mycket harmonisk.
[ATTACH]36092[/ATTACH] [ATTACH]36096[/ATTACH]
Det ÄR dock kandeense som gäller. Går det inte med golden, får golden flytta ut. Ord och inga visor! ^^
