Oj det va länge sen jag uppdaterade denna tråd.

Jag har idag gjort om lite karet. Kom på när jag var klar att de va dumt av mig att jag inte tog något kort innan hur det har sett ut den senaste tiden.
Men jag blev ganska nöjd med detta faktiskt, jag köpte idag en kostgjord grotta och slängde ut de svarta kolstenarena som jag aldrig fick någon ordning på och paletterna hade övergivit den stengrottan.

Så resultatet blev så här:
http://i259.photobucket.com/albums/hh316/Passat_35i/70L/DSC_0335.jpg

Jag hade väldigt kul åt paletterna för de skulle fram och smaka på allt nytt. Jag planterade om lite växter så tigervallisnerian kom fram mer nu.
Paletterna var fram och smaka på dessa och smaka på grottan, det tog en lite stund innan de våga simma framför grottan men tillslut så och hanen flyttade då genast in:)

Jag hoppas att de ska känna sig trygga ny för att kunna leka.
De började dansa för varandra och de simmar ut och in i grottan och hanen har börjar gräva för att göra det bekvämt där inne.:)
http://i259.photobucket.com/albums/hh316/Passat_35i/70L/DSC_0332.jpg

Nu hoppas jag att de ska bli ny rom och denna rom ska klara sig mer än två dar. De är bara att vänta och se:)