VioXiD skrev:Lasse:
Det här med Red Sea Max, när jag först såg det blev jag överlycklig.
Så snyggt, så bra storlek, så underlättat. Jag kände att det skulle vara perfekt för en som mig som inte vet alls mycket om tekniken i saltvatten.
Men frågan är då, kan man köra igång det som det är?
Eller rekomenderar du att man gör modifieringar så som du har gjort?
Finns det någon mer som har gjort en liten utvärdering (testat) Red Sea Max, som man kan läsa någonstans?
Har inte testat det själv så kanske igentligen inte borde uttala mig. men såg på någon sida där dom sålde Ren Sea Max att dom rekomenderade att man skulle köpa till en cirkultaions pump typ en koralia (kommer dock inte ihåg hur stark).
Jätte trevlig tråd att läsa kommer fortsätta följa den nu börjar jag bli riktigt sugen på att starta salt igen får som om man gör slag i saken den här gången är bara det där med utrymmes bristen. Jaja bara hoppas att vi snart hittar ett hus el en större lgh.
