Skulle bara berätta att min mobbade diskus (när jag bara hade 2) har börjat ta för sig ordentligt. Den står aldrig i sitt hörn längre utan simmar i hela akvariet nu. Min "kung" har fått för många att hålla reda på så den kan inte ge den andra tillräckligt med stryk längre. Mina andra diskusar ser ut att må lite bättre, kanske beror det på temp. höjningen?
Min man har åkt till Amsterdam på mässa och ut och äta fina middagar med kunder. En del har bra jobb. Så det blir nog mycket zoopetande i helgen.
diskus uppdatering
Kollaps
X
Kollaps
-
diskus uppdatering
Taggar: Ingen-
#1C.Ciklid commented10 September 2006, 12:31Redigera en kommentarDet verkar göra susen med att plocka in fler individer i karet. Märkte att mina diskus vart mer framåt när jag skaffade de 2 sista diskusen. De känner sig väll tryggare då.
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar. -