
Jag hade med mig Jackan, hunden. Om någon var där samtidigt som mig så var det jag som hade den vita hunden..

Jag köpte några växter. Två olika Cryptocoyner, en Tropica och två Lucens. Plus en ormbunke, Ceratopteris Siliquosa. Snygga allihopa såklart!! Annars så hade jag ju inte köpt dom.
I nya 112 så har jag äntligen fått i en rot till malarna. Dom har ju iofs haft en red moore rot innan som dom har försökt gräva under men nu har den nya legat i blöt tillräckligt. Jag har lagt ett par stenar på den så den ligger still men den har inte så mycket flytkraft kvar.
Gissa om malarna blev lyckliga!! Dom kom som skott till roten.

Nu är både ancistrusar och corysar där och hänger..
Nu måste jag ju möblera om i det gamla 112 för att det ska bli snyggt efter den tidigare omrörningen när jag snodde växter till dom 2 nya karen.

På ytan har jag ju dom där flytisarna som jag fick av dig..