Så är man tillbaks här igen. Det var ett bra tag sen jag var "aktiv" här. Det har hänt lite om man säger så. M köpte ut mig från huset och jag lämnade akvarierna hos honom eftersom min nya lya är aaaaningens mindre. Haha.
Det enda i djurväg jag tog med mig var Elof, min söta lilla dvärgskäggis. Men efter dryga månaden i lägenheten började jag verkligen sakna akvarier. Så när jag var o hälsade på M o katterna och såg min gamla 375a så kände jag att jag inte vill vara utan minst en liten burk hemma. Så nu står mitt gamla Juwelakvarium på en byrå i sovrummet. (110 liter) Eftersom det bara varit igång har jag bara 3 inkörsguppys och ett litet stim corysar däri. Sen kommer jag nog sätta i trådfensregnbågar om några veckor. Det är ju en fisk jag velat ha i flera år, men aldrig kommit till skott att köpa.
Hoppas ni har en trevlig kväll!
/Maria
Back on track!
Kollaps
X
Kollaps
-
Back on track!
Taggar: Ingen-
#5Kjell Fohrman commented19 April 2011, 11:36Redigera en kommentarVälkommen tillbaka och lycka till med akvariet.
-
#6ansjo commented20 April 2011, 10:09Redigera en kommentarHar man väl haft akvarium en gång så brukar det förr eller senare suga i tarmen igen
! Välkommen tillbaka!
-
#7ampe commented28 April 2011, 12:55Redigera en kommentarTack alla!
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar. -