
Satte ned roten som jag odlat fast en kolplanta på för hundra år sen o insåg hur stoooor den verkligen är så det nya karet består helt sonika av en rot med en gigantisk kolplanta på som vilar på en annan rot o jag kan inte påstå att det saknas växter i det karet!

Längtar som attan till att få kuben på 200 liter så jag kan flytta de sista fiskarna som går hemma i mitt kar till det och känna att jag har alla fiskar hos mig. Är lääänge sen det var så då jag ju bott hos C sedan typ 2 månader innan vi flyttade hit.
Ikväll var mina föräldrar o min bästa vän o hennes sambo här för 1a gången - superkul! Härligt att vi äntligen kommit liiiite iordning också.

Det enda tråkiga just nu är att vi förlorat vår lill-kisse... eller inte förlorat riktigt men hon försvann efter första natten här och sen har vi inte sett henne. Sonny, pantern, är hemma och har inte gjort några större lovar sen vi flyttat hit men Stina saknas här hos oss.
