Jag och dottern åkte ner till Göteborg och satte oss på Pullman, en pub på centralsationen. Vi dela på en portion Cevapcice och tog lite starka drycker till det. Lenmar studsa in och tog sig en med. Riktigt trevligt att vi 3 tjejer satt där och mös innan vi åkte till Annsan.
Vi tog 11 spårvagn till Annsan och den var bara så knökfull.
Väl hemma hos Annsan så visade det sig att vi var först där, men efter en kort stund så tåga 3 andra brudar in med. Vi käka massa tacos och skålade, lyssna på musik och titta på hennes akvarium som ännu var fisklöst. Dock fick hon presentkort på Trop så nu kan hon handla en bunt firrar.
Sen tog vi spårvagnen in till Avenyn till Hard Rock Cafe. Oj vad vi dansa och sjöng. I det tillstånd vi var så var vi nog de populäraste tjejerna på hela dansgolvet

När det stängde så åkte alla hem till sig förutom jag och min dotter för vi drog till fiket Tintin och käka lite nattamat. Sen åkte vi hem med en kille från Stenungsund som vi kände sen innan. Vi var väl hemma kl 6 på morgonen.
Det kallar jag party!
Tack Annsan för att vi fick bli bjudna på din födelsedagsfest!
KraMarie