Har 3 valpar som jag försöker sälja, men ingen ringer. Läget börjar bli desperat nu för om 2 veckor så ska min andra tik ha sin kull.
Något mycket roligare nu. Har i kanske 2 veckor nu setat och tittat på mitt 528 kar med malawi, inte riktigt varit nöjd med inredningen, så idag så fick jag inspirationen som jag behövde. Ur med det mesta och titta, titta, titta, bestämde mej för att bara ha lavasten, inget annat och om jag varit riktigt smart så hade jag tagit före och efter foton, men jag har aldrig sagt att jag är något annat än efterklok. Bara lavasten nu ljuger jag, det är ganska mycket grönt i karet, mest javaormbunke, mycket snyggt tycker jag.
Resultatet blev ganska lyckat och om jag någonsin lär mej lägga in bilder här så ska ni få se alla mina kar. Nu ska jag snart gå ut med hundarna för det börjar bli sent.