Jag gör en paus tills vidare in min tråd (till er som kanske tittar in här ibland), finns inget att uppdatera, inga nya bilder eller nya intressanta fiskar.
Privat så har vi fullt upp just nu med renovering av nytt boende, vilket är prio ett just nu och ett bra tag framöver.
Kanske vi ses här igen med ett annat namn på min tråd .
Självklart kommer jag att följa alla andras trådar.
//Inger
Ser fram emot kommande inlägg oavsett när och i vilken form
Akvaristiska hälsningar
Kjell Signatur 1. Frustra laborat qui omnibus placere studet Signatur 2. Jag är inte tillräckligt ung för att kunna allt och inte heller tillräckligt gammal för att ha glömt allt.
Detsamma, Inger!
Hoppas ni får kanonfint där uppe i tropikerna, här skall det regna och blåsa - som vanligt...
Skrev just i Cathrins tråd, att jag har haft vantar på mig idag. Så det är precis som det brukar vara när det är midsommar här uppe i tropikerna också.
Ha en go midsommar ändå Mats med fleecetröja på .
//Inger
"Felix qui potuit rerum cognoscere tempus" - Lycklig är den som förstår händelsers orsaker.
Skrev just i Cathrins tråd, att jag har haft vantar på mig idag. Så det är precis som det brukar vara när det är midsommar här uppe i tropikerna också.
Ha en go midsommar ändå Mats med fleecetröja på .
//Inger
Haha!
Jag sitter precis här nu med en stor rutig jädra skogshuggarjacka i just, Fleece!
Här är det storstädning som gäller idag, blir ett skönt gäng här imorgon. Jag skall jävlarimej rulla fram Landemann-grillen om det så snöar och blir minusgrader, för jag har förberett härliga, feta ribs som skall få lite flame and love over grillkolen!
De små figurerna i 112:an har fått ett midsommarvattenbyte idag också, och så var jag nere på Herkules Zoo idag och hämtade hem några rejäla plastpåsar, nästa vecka åker merparten av Endlersguppyna ner dit - så har man försett GBG med en dos Endlers i kommande tider - fick en jävla dos med fryst Artemia i byte!
Kommentera